fbpx

Rodinná Farma Harvan, Čerčany

Farma Harvan Čerčany se zaměřuje na pěstování a prodej kvalitních českých konzumních brambor, cibule, salátové červené řepy a další zeleniny po celý rok. Tyto produkty nabízíme nejen na naší rodinné farmě v Čerčanech, ale také formou rozvozu dle pravidelných objednávek do školních zařízení, restaurací, jídelen, zařízení sociálních služeb atd.

Kromě toho se věnujeme pěstování lučního sena a jeho prodeji pro farmy s chovem koní. Nacházíme se v Posázaví, zvlněné krajině, která lemuje řeku Sázavu.  Pečujeme o naši i propachtovanou půdu bez rozdílu přístupu k ní. Dodáváme do půdy tolik potřebné živiny, vápníme ji a obohacujeme o další živé organismy ve formě koňského a kravského hnoje. V mezidobí oséváme půdu plodinami, jako jsou luskoviny, svazenka a pohanka, které pomáhají udržovat půdní rovnováhu. Při osevu plodin a sázení brambor do půdy zbavené kamení používáme půdoochranné technologie.

Preferujeme seriózní přístup a dlouhodobé obchodní vztahy. Naši spokojení a stálí zákazníci se k nám rádi vracejí

Náš tým

František Harvan

František Harvan

Převzal jsem farmu po svém otci v roce 2005. Od roku 1992 jsem se podílel na jejím znovuzrození. Moje práce se skládá z mnoha činností: kontrola ploch a porostů, ošetřování, hnojení, osev i sklizeň. Starám se o rozvoz zboží k zákazníkům. Je to jen malý výčet činností, které dělám.

Lukáš Harvan jn.

Lukáš Harvan jn.

Vystudoval střední zemědělskou školu. V současné době se zaměřuje na vyhledávání nových odběratelů, příjem objednávek a dopravu obilovin, brambor a cibule z pole na sklad. Jeho doménou je orba, podmítka a podrývání, sečení luk a opravy a údržba strojů.

Jana Harvanová

Jana Harvanová

Jana má na starosti fakturaci, účetnictví, komunikaci s úřady a bankami apod. Řeší všechno kolem objednávek zelí v podzimním období. Její milý hlas na vás promluví, pokud se ptáte i na další možné i nemožné informace.

František Harvan st.

František Harvan st.

Nám pomáhá, radí a hlavně pečuje o 4 ha lesa s náležitou péčí správného hospodáře. Setkat se s ním můžete při prodeji našich produktů na farmě, kdy velmi rád obsluhuje všechny ty, co si k nám přijedou nakoupit. V rámci možností se podílí na opravách a údržbě farmy.